Friday, September 19, 2008

Komunikacja miejska

Tym razem bardziej przyziemnie. Często w godzinach porannych przemierzam ulicę Targową i powyższy widok nie jest bynajmniej rzadkością. Za każdym razem zastanawiam się jak to jest możliwe, że żaden inżynier ruchu nie zainteresował się i nie zainterweniował (w urzędzie miasta? na policji?) w sprawie gigantycznych tramwajowych korków na Targowej i 11 Listopada. Samochody wjeżdżające na skrzyżowanie na czerwonym świetle i skutecznie blokujące te skrzyżowania z ulicy Wileńskiej i z alei Solidarności to istna plaga. Jak nauczyć kierowców kultury? Jak nauczyć ludzi kultury?

posted by Konar at 4:55 PM  

Comments

  1. lavinka says:

    Zapomniałam podlinkować ale już naprawione. Wrzuciłam pod koniec listy, choć powinno być na początku z racji falstartu ale mi się nie chce 40 cyferek zmieniać I tak ten wpis zbiorczy robiła dwa rzy, bo pierwsy mi się skasował(cholerny blox).
    A co do tematu komunikacji, to te korki tramwajowe są często spowodowane awaria trakcji, nie tylko samych tramwajów. Ale one same też się do tego przyczyniaj, przy czym te nowe psuja se tak samo częstojak stare i tego pojac nie mogę. 50letnie tramwaje są w takim stanie jak 2-3letnie? Gdzie oni je robią, na Tajwanie?

  2. Zmija says:

    a na Cyryla nie mają na to metody?

Powered by WordPress
Copyright 2008 Konar